Lipiec 22 2018 08:57:31  
 
Menu
Ostatnie pliki
MODLITWA O UWOLNIENIE
BIBLIO, ojczyzno moj...
ZAGROŻENIA DUCHOWE ...
KSIĘGARNIA INTERNET...
Najnowsze video
Saul i Dawid
Święty Wincenty ...
Wszystko w Tobie
Moja wolność
Nowa jakość życ...
Jezu, ja dziękuj...
Ostatnie artykuły
XIV Forum Charyzmaty...
Warsztaty modlitwy o...
Boże Narodzenie 201...
Godzina Łaski- 8 gr...
III Archidiecezjalny...
Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 78
Najnowszy użytkownik: kocabe

Odwiedziny gości
Dziś:2,547
Wczoraj:533
W tym tygodniu:5,744
W tym miesiącu:16,597
W tym roku:154,897
Wszystkich:652,687
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
O nas

Słowo przewodnie dla naszej Wspólnoty
J3, 1-21

Słowo przewodnie

Kilka słów o naszej Wspólnocie

dsc02066.jpg

Zanim wspólnota stała się Wspólnotą, było wiele rozmów, spotkań oraz wypowiedzianych i niewypowiedzianych Bożych pragnień. Od września 2013 r. w każdą trzecią sobotę miesiąca w Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie ks. Jacek Zakrzewski SAC organizował Msze św. z modlitwą o uzdrowienie. Posługiwali na nich członkowie Przymierza Miłosierdzia z Białegostoku oraz osoby ze wspólnot Odnowy w Duchu Świętym z Ciechanowca i Wysokiego Mazowieckiego. 6 lutego 2014 r. w hodyszewskim ośrodku rekolekcyjnym „Ojczyzna” zebrała się kilkuosobowa grupa osób pragnących założenia własnej wspólnoty. Spotykaliśmy się co tydzień w coraz większym gronie. Nadszedł też czas, gdy zapragnęliśmy zorganizować Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy. Zgłosiły się aż 62 osoby i liczba ta napełniła nas wielką radością. Rekolekcje poprowadzili ks. Andrzej Witerski, koordynator Odnowy w Duchu Świętym diecezji drohiczyńskiej i Ania Truskolawska z Bielska Podlaskiego. Do posługi animatora zaprosiliśmy osoby ze wspólnoty „Emmanuel” z Ciechanowca (Jadzię Porzezińską, Kasię Puchacz, Asię Dudek), osoby ze wspólnoty „Dobry Pasterz” z Bielska Podlaskiego (Danusię Kuczyńską, Halinkę i Witka Lewczuk, Ewę Koc, Tereskę Kondrat) oraz „miejscowych”- Małgosię Szpakowską, Marzenę i Darka Rutkowskich. Muzycznie towarzyszyli nam Mirka Mironiuk oraz Janek Niewiński.

Przez 7 tygodni (od 8 maja do 22 czerwca) patrzyliśmy na cuda Bożej łaski. Ludzie otwierali się na Boga, zrzucali brzemiona, przyoblekali się w nowego ducha i zmieniali swoje dotychczasowe życie… Pierwsze spotkanie po REO zgromadziło ponad 20 osób. Dziś jest nas ponad 50. Duchowym opiekunem i przewodnikiem grupy od początku jest ks. Jacek Zakrzewski, który uważnie wsłuchuje się w natchnienia Ducha Świętego i stara się być Jego posłusznym narzędziem.

17 lipca 2014 r. wybraliśmy „imię” naszej wspólnoty oraz przedstawiciela, który będzie nas reprezentował. Pomysłów na nazwę było kilka: Nowe Jeruzalem, Ruah, Betania, Miriam, Siloe oraz zwycięska „Oblubienica Ducha Świętego”. Wspólnota zgłosiła też czworo kandydatów na lidera, spośród których większością głosów wybrano Darka Rutkowskiego.

Wspólnota gromadzi się w każdy piątek na wieczornej mszy świętej w hodyszewskim sanktuarium. Potem jest spotkanie w ośrodku „Ojczyzna” zakończone adoracją Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Ta możliwość osobistego spotkania z Bogiem daje ogromną siłę do zmagania się z trudami codzienności. Dodatkowym pokarmem jest obowiązkowe dla wszystkich „charisów” czytanie Pisma świętego. „Charis” to określenie, którego w stosunku do nas użył jeden z księży posługujących w Hodyszewie. Z jęz. grec. oznacza łaskę. Słowo to spodobało się nam o wiele bardziej niż powszechnie używane dotychczas wyrażenie „duchacze”. Formalnie wspólnota „Oblubienica Ducha Świętego” należy do diecezji łomżyńskiej i jej przynależność do tych struktur ks. Jacek omawiał z koordynatorem Odnowy w Duchu Świętym diecezji łomżyńskiej - ks. Wojciechem Nowackim. Jednak Hodyszewo to parafia pogranicza, a w dodatku Królestwo Matki Bożej Pojednania, więc gromadzą się tu osoby z trzech diecezji (łomżyńskiej, drohiczyńskiej, białostockiej) i ponad trzynastu parafii (Hodyszewo, Brańsk, Domanowo, Jabłoń Kościelna, Turośń Kościelna, Piekuty, Łapy, Uhowo, Topczewo, Księżyno, Szmurły, Białystok, Wyszki i Sokoły). Kościół jest matką wielu wspólnot i każdy w nim odnajdzie miejsce dla siebie.

Od 9 września 2016r. posługę lidera w naszej Wspólnocie pełni Ula Kiersnowska.

Jeśli Ty też szukasz swojego miejsca w Kościele - wspólnocie ludu Bożego - przyjdź na nasze spotkanie. Może właśnie w Odnowie w Duchu Świętym Pan Bóg przygotował dla Ciebie coś specjalnego…

Translator
Kalendarz
Imieniny
Dzisiaj jest niedziela 22 Lipca 2018.
Imieniny obchodzą: Maria, Magdalena, Albin, Pankracy, Milena
Cytaty
Copyright odnowahodyszewo.pl© 2014